Čtení o čtení
 

S velkým zájmem se setkala akce Velký výprodej knih, kterou minulý týden uspořádal antikvariát Antikvarium, Knihomilové.cz a redakce Zlínského nočníku. Díky velkému množství prodaných knih se podařilo získat pro zlínský útulek krásných 38 850 korun.

Chcete vědět, co má britská královna v šatníku? Milovníci britské královské rodiny budou nadšeni. Podívat se přímo do královských komnat, a to ještě očima psa, který tak nějak nemusí dbát na královskou etiketu - to je snad ten nejlepší nápad, jaký může spisovatele napadnout, když si usmyslí, že napíše "pohádku" o britské královně!

Není vůbec jednoduché vyznat se v lidské duši. V jednání, které je pro nás osobně nepochopitelné. A něco, co je pro nás tak přirozené, je pro druhého španělskou vesnicí. Devět osobnostních typů, devět tváří lidské duše, jednoduše enneagram v další skvělé knize. Dá nám základ, dá nám rozvětvení do témat, která jsou vlastní autorům, do symbolik, se...

Další olomoucký KnihoTrh se uskutečnil již tradičně v prostorách Galerie Šantovka. Tentokrát byl výtěžek určený organizaci Pomocné ruce z Olomouce, která pečuje o opuštěné kočky. Olomoucký KnihoTrh byl opět velmi úspěšný a kočkám vynesl 7300 korun.

Ke Knihomilům a Zlínskému nočníku se mezi prodejce přidal také dobročinný obchůdek Dobroděj ze Zlína a Armáda spásy Přerov. Celková částka získaná z prodeje knih se vyšplhala na 2800,- K tomu navíc Galerie Přerov věnovala vouchery na nákup v hodnotě 3000 korun.

Erwin Thoma miluje stromy a práci se dřevem. Když se v knize rozvyprávěl o svých zážitcích z dětství, tak ty z lesa a se stromy patří k těm nejvýraznějším. Není divu, že ho pak o pár desítek let později osud zavedl k podivuhodné situaci. Jednoho dne se probudil a v hlavě měl živý sen o tom, kterak konečně stavět domy...

Doplnit svou knihovnu a současně udělat dobrý skutek, takovou možnost nabídne první prostějovský dobročinný KnihoTrh, který se uskuteční ve středu 2. Května v Obchodní galerii Arkáda. Akce začíná v 15:00 a potrvá pouze do 19:00.