Už dnes čeká Prostějov první KnihoTrh

01.05.2018

Doplnit svou knihovnu a současně udělat dobrý skutek, takovou možnost nabídne první prostějovský dobročinný KnihoTrh, který se uskuteční ve středu 2. Května v Obchodní galerii Arkáda. Akce začíná v 15:00 a potrvá pouze do 19:00.

"KnihoTrh má několik cílů. V první řadě nabízí lidem možnost získat levně kvalitní knihy z druhé ruky. Vrací je tak do života a zachraňuje je před cestou do sběrných surovin. Navíc se prodejci dohodli, že nejméně 20 korun z každé prodané knihy věnují Davidu Vítkovi ze Ptení," vysvětluje Igor Dostál z pořádající organizace Knihomilové.cz.

Davídek trpí od narození dětskou mozkovou obrnou spastického typu a je tak odkázán na péči své rodiny a pomoc okolí. Výtěžek z akce mu bude odeslán na transparentní účet.

Na KnihoTrhu nabídne knihy z druhé ruky Charita Prostějov, Kavárna a antikvariát Avatarka, Knihomilové.cz a redakce Zlínského nočníku, který se na akcích podílí od samého počátku.

"Rádi jsme pomohli přenést koncept této dobročinné akce i do Prostějova. Je to rozhodně efektivnější než například sbírání vršků z PET lahví, které jsme zkoušeli dříve," říká zástupce šéfredaktora Zlínského nočníku Jan Švec.

Ve středu 3. května od 15:00 do 19:00 mohou milovníci literatury dorazit do Obchodní galerie Arkáda a vybrat si ze stovek knih za jedinečné ceny již od 30 korun. Kromě výhodného nákupu je pak může hřát i dobrý pocit z toho, že pomohli malému Davídkovi, který to opravdu potřebuje.