Čtení o čtení
 

Velkou část činnosti projektu Knihomilove.cz představují dobročinné akce. Dlouhodobě bezplatně provozujeme a doplňujeme už tři knihovny Book2Go, pravidelně vozíme knihy do několika dětských domovů a několikrát do roka pořádáme KnihoTrhy a Velké výprodeje knih.

Mladá zlínská spisovatelka Tereza Barvíková ve svých pětadvaceti letech právě pokřtila třetí vlastní knihu s názvem Láskohledači. Najdete ji na pultech knihkupectví v celé republice. V rozhovoru se dočtete jak se jí povedlo dostat knihu do velkého nakladatelství, kolik knih píše najednou nebo třeba jaký překvapivý obor původně vystudovala.

Pro poslední venkovní akci roku 2019 jsem se spojili s událostí Graffiti City na náměstí Míru ve Zlíně. Bohužel počasí Velkému výprodeji knih moc nepřálo, foukalo a poprchalo, takže konečný výsledek dosáhl pouze 1300 korun, které jsme poslali na konto handicapované Kristýnky Petříkové ze Štípy.

Poprvé jsme vyjeli s KnihoTrhem do moravské metropole. Přes mrazivé počasí jsme nabídli knihy v brněnské Pasáži Alfa a pro trojčata Koláčkovy jsme díky vám získali 3300 Kč.

Podzimní KnihoTrh ve Zlíně přilákal stovky zájemců o kvalitní četbu, kteří navíc každým nákupem přispěli handicapovaném Jakubu Lagovi z Kroměříže. Celkový výtěžek z pátečního odpoledne dosáhl výše 4200 Kč a obchodní centrum Zlaté Jablko tuto částku navíc navýšilo vouchery na nákup v hodnotě dalších 1000 Kč.

V pátek se ve Zlatém Jablku ve Zlíně uskuteční už devátý zlínský KnihoTrh, který pořádá redakce Zlínského nočníku. A stejně jako v osmi předchozích případech půjde 20 korun z každé prodané knihy na dobrou věc. Tentokrát podporu získá sedmnáctiletý Jakub Laga z Kroměříže, který je upoutaný na invalidní vozík a vyžaduje neustálou péči.