Čtení o čtení
 

Poprvé jsme vyjeli s KnihoTrhem do moravské metropole. Přes mrazivé počasí jsme nabídli knihy v brněnské Pasáži Alfa a pro trojčata Koláčkovy jsme díky vám získali 3300 Kč.

Podzimní KnihoTrh ve Zlíně přilákal stovky zájemců o kvalitní četbu, kteří navíc každým nákupem přispěli handicapovaném Jakubu Lagovi z Kroměříže. Celkový výtěžek z pátečního odpoledne dosáhl výše 4200 Kč a obchodní centrum Zlaté Jablko tuto částku navíc navýšilo vouchery na nákup v hodnotě dalších 1000 Kč.

V pátek se ve Zlatém Jablku ve Zlíně uskuteční už devátý zlínský KnihoTrh, který pořádá redakce Zlínského nočníku. A stejně jako v osmi předchozích případech půjde 20 korun z každé prodané knihy na dobrou věc. Tentokrát podporu získá sedmnáctiletý Jakub Laga z Kroměříže, který je upoutaný na invalidní vozík a vyžaduje neustálou péči.

S velkým zájmem se setkala akce Velký výprodej knih, kterou minulý týden uspořádal antikvariát Antikvarium, Knihomilové.cz a redakce Zlínského nočníku. Díky velkému množství prodaných knih se podařilo získat pro zlínský útulek krásných 38 850 korun.

Chcete vědět, co má britská královna v šatníku? Milovníci britské královské rodiny budou nadšeni. Podívat se přímo do královských komnat, a to ještě očima psa, který tak nějak nemusí dbát na královskou etiketu - to je snad ten nejlepší nápad, jaký může spisovatele napadnout, když si usmyslí, že napíše "pohádku" o britské královně!

Není vůbec jednoduché vyznat se v lidské duši. V jednání, které je pro nás osobně nepochopitelné. A něco, co je pro nás tak přirozené, je pro druhého španělskou vesnicí. Devět osobnostních typů, devět tváří lidské duše, jednoduše enneagram v další skvělé knize. Dá nám základ, dá nám rozvětvení do témat, která jsou vlastní autorům, do symbolik, se...

Další olomoucký KnihoTrh se uskutečnil již tradičně v prostorách Galerie Šantovka. Tentokrát byl výtěžek určený organizaci Pomocné ruce z Olomouce, která pečuje o opuštěné kočky. Olomoucký KnihoTrh byl opět velmi úspěšný a kočkám vynesl 7300 korun.