Páteční KnihoTrh podpoří handicapovaného Jakuba

31.10.2018

V pátek se ve Zlatém Jablku ve Zlíně uskuteční už devátý zlínský KnihoTrh, který pořádá redakce Zlínského nočníku. A stejně jako v osmi předchozích případech půjde 20 korun z každé prodané knihy na dobrou věc. Tentokrát podporu získá sedmnáctiletý Jakub Laga z Kroměříže, který je upoutaný na invalidní vozík a vyžaduje neustálou péči.

Akce začíná v pátek 2. listopadu v 15:00 a potrvá do 19:00. Na místě najdete stovky knížek z druhé ruky za ceny od 30 korun. Své knihy zde nabídnou Knihomilove.cz, Dobroděj Zlín a Vizovický dotek. Svým nákupem tak současně podpoříte i tyto organizace.

"Akcím s knihami se věnujeme už několik let. A sledujeme tím několik cílů. Jednak chceme zachránit starší knihy před sběrem, nabídnout lidem levnou cestu ke kvalitní četbě, podpořit zúčastněné neziskovky a navíc získat i nějaké prostředky na dobrou věc. Nedávný Velký knižní výprodej, při kterém se Zlínský nočník spojil s Antikvárium.cz vynesl téměř 39 000 korun pro Útulek na Vršavě," uvedl šéfredaktor Zlínského nočníku Igor Dostál.

Další KnihoTrhy můžete navštívit 9. listopadu v Přerově v nákupním centru Galerie Přerov a 14. prosince v Brně.