KnihoTrhy | #knihypomahaji

Knihomilové ve spolupráci s partnery pořádají v několika městech dobročinné KnihoTrhy, které mají hned trojí účel. 

1) Vrací starší knihy do života 

2) Pomáhají tam, kde je to potřeba 

3) Dávají neziskovým organizacím prostor k prezentaci


Na KnihoTrhu si mohou lidi koupit knihy z druhé ruky od našich partnerů, neziskových organizací, firem i jednotlivců formou blešího trhu v nákupních centrech a podobně exponovaných místech. Minimálně 20 korun z každé prodané knihy pak putuje na dobrou věc. 

Zapojit se může kdokoli 

Můžete věnovat knihy, které pak využijeme při KnihoTrzích nebo jiných aktivitách (rozvážíme knihy do dětských domovů a provozujeme Book2Go knihovničky). Pro větší množství knih přijedeme.

Pokud víte o nemocném dítěti nebo zajímavé malé organizaci, doporučte nám příjemce výtěžku z KnihoTrhu. Výtěžky nejsou závratně vysoké, ale rádi pomůžeme.

Pracujete v neziskové organizaci nebo firmě a jste schopní se k nám připojit a prodávat jedno odpoledne knihy nebo nás jinak podpořit? Staňte se naším partnerem.

KnihoTrhy se zatím pravidelně konají ve Zlíně, Olomouci a Přerově. Chcete aby se KnihoTrh konal i ve Vašem městě? Napište nám: akce@knihomilove.cz


Příležitostně pořádáme ještě podobnou akci s názvem Velký knižní výprodej. Tyto akce se konají zpravidla venku a liší se tím, že cena knížek je jednotná: 30 Kč a obvykle 2/3 (nejméně však 50 %) putuje opět na předem zvolený dobročinný účel.


Kalendář KnihoTrhů