KnihoTrh pro Lukáška | Olomouc

12.01.2018

Doplnit svou knihovnu a současně udělat dobrý skutek, takovou možnost nabídne první olomoucký dobročinný KnihoTrh roku 2018, který se uskuteční v pátek 12. ledna v Galerii Šantovka. 


KnihoTrh má několik cílů. V první řadě nabízí lidem možnost získat levně kvalitní knihy z druhé ruky. Vrací je tak do života a zachraňuje je před cestou do sběrných surovin. Navíc se všichni prodejci dohodli, že nejméně 20 korun z každé prodané knihy věnují Lukáši Kameníčkovi (www.lukaskamenicek.cz).
Lukášek se narodil ve 28. týdnu jako dvojče. Při předčasném porodu byl resuscitován a jeho diagnóza zní kvadruspastická dětská mozková obrna. Jeho bráška svůj boj o život prohrál, když měl půl roku. Luky bojuje dál a snaží se žít svůj život nejlépe, jak to jde. Bez pomoci druhé osoby se ale neobejde. Ve svých 9 letech se jen plazí, sám sedí pouze s pevnou oporou zad a má problémy s jemnou i hrubou motorikou. Podstoupil operaci dolních končetin, což mu umožnilo postavit se na nohy, ale v chůzi mu musí někdo pomáhat, jelikož nemá stabilitu těla. Jeho psychické funkce a intelekt jsou v normě.


Výtěžek z KnihoTrhu bude použit na pořízení speciálně upraveného auta pro převoz elektrického vozíku. Na akci nabídne knihy nejen GIVT, ale také jazyková agentura UniStudies, Olomoucká Charita a redakce Zlínského nočníku.


V pátek 12. ledna od 16:00 do 20:00 mohou milovníci literatury dorazit do přízemí Galerie Šantovka a vybrat si ze stovek knih za nízké ceny. Kromě výhodného nákupu je pak může hřát i dobrý pocit z toho, že pomohli malému Lukáškovi, který to opravdu potřebuje.