Díky vám Knihomilové dali na dobrou věc už přes 140 tisíc

27.10.2019

Velkou část činnosti projektu Knihomilove.cz představují dobročinné akce. Dlouhodobě bezplatně provozujeme a doplňujeme už tři knihovny Book2Go, pravidelně vozíme knihy do několika dětských domovů a několikrát do roka pořádáme KnihoTrhy a Velké výprodeje knih. 

Právě z těchto akcí jsme díky darovaným starším knihám schopní vygenerovat finance, které pak posíláme tam, kde je to potřeba - handicapovaným dětem nebo různým užitečným neziskovým organizacím. Podařilo se nám tak za dobu našeho fungování rozdělit už více než 140 000 korun.

"Takto pomáhat můžeme hlavně díky tomu, že knihomilové, a tím myslím, všechny, kteří mají rádi knihy a sledují náš web nebo sociální sítě, jsou obvykle hodní a slušní lidé. Právě díky nim, a tomu, že nám darují knihy a naopak si je zase přijdou koupit, můžeme takto pomáhat," vysvětlil zakladatel projektu Knihomilove.cz Igor Dostál.

Všichni, kdo se na akcích a aktivitách pod hlavičkou Knihomilů podílejí pracují bez nároku na odměnu. Finance, které se nerozdělí jako dary se pak využívají převážně na náklady spojené s přepravou a skladováním knih a nezbytnou propagací akcí.

KnihoTrhů se již uskutečnilo více než 25 a to například ve Zlíně, Přerově, Olomouci, Brně, Prostějově nebo Frýdku-Místku. 

Cílem projektu je jednak bavit a informovat komunitu knihomilů, ale také zachraňovat knihy před cestou do sběru a s jejich pomocí pak pomáhat tam, kde je to potřeba.

"Je to koníček, který narostl trochu víc než jsem čekal. Původně jsem se chtěl jen zbavit části svojí vlastní knihovny a udělat přitom něco dobrého, a najednou musím řešit, kde uskladnit tisíce knih. Všechno dělám ve svém volném čase, protože mě samozřejmě živí něco úplně jiného a musím normálně pracovat, ale nestěžuju si. Ze svého bych nikdy nezvládl dát 140 000, nejsem žádný milionář, ale mám aspoň tyhle nápady a jsem ochotný investovat svůj čas a energii," popsal Dostál.

Další KnihoTrhy se uskuteční už v listopadu. A sice 13. listopadu ve Zlíně a 22. listopadu v Olomouci. Sledujte náš Facebook a Instagram, abyste akce nepropásli.