Čtení o čtení
 

Doplnit svou knihovnu a současně udělat dobrý skutek, takovou možnost nabídne první prostějovský dobročinný KnihoTrh, který se uskuteční ve středu 2. Května v Obchodní galerii Arkáda. Akce začíná v 15:00 a potrvá pouze do 19:00.

"Jistě žili po svém, jednoduše. Byl to jejich život a většina ani o lepším nevěděla, natož aby po něm toužila a chtěla něco měnit. Na co taky? Kopce, lesy i půda, kterou si od hor a lesů půjčili, jim dávala málo, ale to málo bylo vším, co potřebovali. Hofer, jak je znát z jeho článků, cítil sounáležitost s krajem, do...

Již 9. ročník Literárního jara se zaměřuje na autorská čtení, moderované besedy se spisovateli, představení právě vydaných knih a setkání s literárními osobnostmi. Návštěvníci se mohou zapojit do diskuzí o literatuře, zhlédnout divadelní představení a výstavu, zúčastnit se čtení pod širým nebem. Tématem letošního ročníku jsou Inspirativní ženy.

Muž jménem Ove, román švédského spisovatele, novináře a blogera Fredrika Backmana, způsobil v loňském roce, když se dostal na český trh, poměrně slušné pozdvižení. A nejen v České republice. Ve své domovině si Ove našel cestu do 600 000 knihoven a knihovniček a netroufám si hádat, kolik čtenářů si ho oblíbí v těch dalších pětadvaceti zemích, kde má...

Podivná knihovna je další z kratších útvarů současného japonského fenoménu známého v našich i jiných světových končinách pod jménem Haruki Murakami. Opět, stejně jako v případě povídky Spánek, se jedná o počin Odeonu a ani tentokrát nechybí velmi expresivní ilustrace německé výtvarnice Kat Menschik, které se již jednou velmi osvědčily.

Mezi všemi upírskovlkodlačími ságami a young adult romancemi s metrosexuálními upíry či jinými "justinobieberovskými" pseudohrdiny, kterých je v současné době na pultech knihkupectví nepřeberné množství, se skví variace na Shakespearovu milostnou tragédii v podání Roma a Julie.

Kočičí depozitum Zlín bylo příjemce výtěžku březnového KnihoTrhu ve Zlíně. Výtěžek tradiční akce v obchodním centru Zlaté jablko se díky milovníkům koček a literatury vyšplhal na 3500 korun.

Již podruhé jsem se spojili s GIVT.cz a návštěvníci Galerii Šantovka v Olomouci měli možnost udělat dobrý skutek a současně nakoupit knihy. Akce s názvem KnihoTrh tentokrát svým výtěžkem v hodnotě 16 000 korun podpořila Lukáše Kameníčka.