Ach Romeo, proč musíš být zombie…

20.04.2018

Mezi všemi upírskovlkodlačími ságami a young adult romancemi s metrosexuálními upíry či jinými "justinobieberovskými" pseudohrdiny, kterých je v současné době na pultech knihkupectví nepřeberné množství, se skví variace na Shakespearovu milostnou tragédii v podání Roma a Julie.

Postavami Marionova románu jsou mladičká dívka Julie a "R". Ovšem o viktoriánsky rozháraném mladíkovi a naivní nedospělé šlechtičně tu nemůže být řeč, jelikož náš příběh se neodehrává ani ve Veroně a už vůbec ne v 16. století, nýbrž v postapokalyptické Americe. Julie je dcerou jednoho z přeživších vůdců a "R" je zombie, který zabije Juliina přítele, sní jeho mozek a díky jeho vzpomínkám se zamiluje do Julie. Čímž spustí cosi jako regeneraci mrtvých, znovu se učí mluvit a zachrání Julii.

Díky této netradiční dvojici začíná docházet ke změnám, přesto hrozí závěrečná bitva, kterou je třeba vybojovat a zachránit, co zbylo ze světa, jak ho známe. Zajímá vás, co ohrožuje regenerující zombíky i přeživší lidi? Pak neváhejte a začtěte se do vtipně podané romance s řadou zajímavých ilustrací a vtipných momentů. Avšak ti citlivější z vás by si měli při čtení odpustit něco na zub, zejména při scénách popisujících konzumaci největší zombie mňamky - mozku. Nicméně si dovoluji tvrdit, že i přes tento detail bude "R" jediným napůl uhnilým hrdinou, kterého si zamilujete.

Kniha byla dokonce zfilmována pod názvem "Mrtví a neklidní", ovšem - jak už tomu tak bývá - literární předlohu film ani zdaleka nepřekonal.


Autor: Helena Frydrychová