První KnihoTrh podpořil projekt Malé mimi

22.01.2016

KnihoTrh, tedy dobročinný knižní trh se poprvé konal ve čtvrtek 21. ledna v baru Nový svět ve Zlíně. Zájemci si mohli vybrat ze stovek knížek z druhé ruky. Z každého prodaného titulu byla dvacetikoruna určená na podporu projektu Malé mimi, který získává peníze na lepší péči o předčasně narozená miminka ve zlínské krajské nemocnici. Své zásoby knih přišli nabídnout jednotlivci, antikvariát U Brouků i dobročinné obchůdky Dotek a Dobroděj.

"Tento nápad se mi moc líbí, protože je podle mě důležité dostávat staré knížky znovu do oběhu. My jsme prodali knížek podle očekávání," uvedla vedoucí obchůdku Dotek z Vizovic Jarmila Zatloukalová." "Jsem ráda, že se trhu zúčastnilo tolik lidí, ani jsem to nečekala. Pro příště by to chtělo větší prostory, ale je to první ročník, a tak se to určitě vychytá," je přesvědčená Bronislava Pešáková z obchůdku Dobroděj. Obě prodejny nabízejí kromě knížek i spoustu dalších darovaných věcí. Prodejem pak získávají peníze na pečovatelské služby Dotek Vizovice a "Handicap(?)" Zlín.

Zákazníci si z KnihoTrhu odnesli nakonec přes stovu knih. Na transparentní konto projektu Malé mimi tak přistálo 2200 korun. Příště by pořadatelé i další zapojení lidé a organizace chtěli tuto laťku zvýšit. Šanci budou mít už v dubnu, kdy se bude konat KnihoTrh podruhé. Tentokrát by se měl přestěhovat do větších prostor.