Pomozte s námi postavit Ondru po vážné nehodě zpátky na nohy

02.06.2021

Nadšený skautský vedoucí, milující manžel a oddaný tatínek tříleté dcery - to je dvaatřicetiletý Ondřej Kusl, který loni v září bez nadsázky unikl smrti, když do jeho auta narazil ve Zlíně vlak. Po vážné nehodě si nese následky, zůstává částečně ochrnutý a upoutaný na lůžko. Jeho přátelé se rozhodli rodině v těžké situaci pomoci a přidat se můžete i vy. Celý příběh si poslechněte ve videu.

I my z Knihomilové.cz jsme se rozhodli Ondru a jeho rodinu podpořit. Proto na jejich účet pošleme 10 % ze všech prodejů na našem webu za květen a červen. Každým nákupem tak pomůžete také.

"Po Ondrově nehodě jsem nevěděla, co bude dál. Čekala jsem na zprávy z nemocnice a nebylo jasné jestli vůbec přežije. Naštěstí je ale Ondra bojovník a v tuhle chvíli je s námi doma už asi čtyři měsíce a díky tomu, a také vlivem intenzivních rehabilitací, se jeho stav postupně zlepšuje," popisuje situace Ondřejova manželka Aneta. 

Díky fyzioterapii se daří Ondru postupně rozhýbat. Pravou polovinu těla nemá ochrnutou a proti původnímu stavu po příjezdu z nemocnice je patrný velký pokrok. Zotavování pomáhá i psychická podpora manželky, kamarádů a malé dcery Sáry.

Rehabilitace ovšem stojí značné prostředky. S touto částí se Ondrovi rozhodli pomoci kamarádi nejen ze Skautu pod vedením Aleše Jaroše. "Viděli jsme, že rehabilitace Hobitovi (Ondřejova skautská přezdívka *pozn. redakce) opravdu pomáhají a tak jsme se rozhodli uspořádat sbírku. Založili jsme stránky www.ondrananohy.cz a také kampaň na Donio.cz," říká Jaroš.

Pokud to situace umožní, kamarádi by Ondru co nejdříve chtěli vzít na místa, která zná a má rád, například na skautský tábor, který před nehodou spolupořádal.

"Dcerka by si přála, aby s ní tatínek mohl zase chodit na procházky a já věřím, že se Ondrův stav bude dál zlepšovat, a že jednoho dne se zase postaví na nohy," přeje si manželka Aneta.

Se splněním tohoto přání můžete pomoct i vy jakýmkoli nákupem na našem webu nebo přímo finančním příspěvkem přes stránky www.ondrananohy.cz.