Druhý KnihoTrh pomohl handicapované Kristýnce

18.04.2016

2300 korun na podporu Kristýnky Petříkové ze Štípy trpící obrnou vzešlo z druhého KnihoTrhu pořádaného ve Zlíně. To znamená, že při bazaru knížek konaném v pátek 15. dubna v Obchodním centru Kvítková si lidé koupili sto patnáct knih. Z každého prodaného kusu totiž dvacetikoruna putovala právě na dívčino konto.

Její maminka získané peníze použije na Kristýnčino speciální cvičení nebo na koupi nového invalidního vozíku. Za stejným účelem také od minulého roku rodina sbírá plastové vršky. Tuto sbírku také podpořil Zlínský nočník.

KnihoTrh i tentokrát navštívily desítky zájemců o knihy za výhodnou cenu. Několik se jich shromáždilo u vstupu už před zahájením bazaru. "My jsme spokojení, trh splnil naše očekávání. Odnesli jsme si třeba Kuchařku kačera Donalda nebo knížku od Čapka," prozradili návštěvníci akce Petra a Vítek. Své zásoby přišli nabídnout kromě redaktorů Zlínského nočníku také zástupci dobročinných obchůdků Dobroděj a Dotek a také spolupořadatele trhu - baru Nový svět. "Líbí se mi, že je tu hodně prostoru a světla, což na prvním KnihoTrhu chybělo. Tentokrát jsme vybrali jiné typy titulů, tak snad budeme mít úspěch," přála si v začátku pátečního trhu Bronislava Pešáková z Dobroděje. 

"My jsme si pro zákazníky tentokrát připravili jako dárečky záložky, které vyráběli naši dobrovolníci," uvedla vedoucí obchůdku Dotek Jarmila Zatloukalová s tím, že za první hodinu se jim podařilo prodat kolem dvaceti knih.