Knižní výprodej přinesl útulku 38 850 Kč!

11.10.2018

S velkým zájmem se setkala akce Velký výprodej knih, kterou minulý týden uspořádal antikvariát Antikvarium, Knihomilové.cz a redakce Zlínského nočníku. Díky velkému množství prodaných knih se podařilo získat pro zlínský útulek krásných 38 850 korun.

30 korun za knihu a 20 korun z každé knihy pro zlínský útulek, takový byl princip knižního výprodeje, který se uskutečnil v pátek a v sobotu ve zlínském skladu Antikvaria. "Stěhujeme se do Prahy a řešili jsme problém, co s knihami, které máme ve Zlíně. Převoz takového množství by byl velmi nákladný. Oslovili jsme proto Zlínský nočník, s kterým už delší dobu spolupracujeme (Antikvarium např. do značné míry zásobuje knihami dobročinnou knihovnu Book2Go, pozn. redakce), a vzešla toho tato akce. Prodalo se kolem dvou tisíc knih a lidé často chodili na výprodej i se psy a bylo slyšet, že se o útulku baví mezi sebou," popisuje majitel Antikvaria Dominik Gazdoš.

V době konání akce často nebylo přímo na místě k hnutí a lidé si odnášeli i plné bedny knih. "Výsledek nás velice překvapil a částka je opravdu krásná. V současné době máme v útulku 75 psů, 25 koček, papouška a králíka. Polovinu prostředků tak použijeme na nákup krmiva a druhou část využijeme pro hrazení veterinární péče," říká vedoucí zlínského útulku Eva Poiselová.

Podpořit útulek je samozřejmě možné i individuálně v průběhu celého roku, a to nákupem kvalitního krmiva nebo kočičího steliva (nejlépe po poradě s vedoucí útulku), případně poskytnutím starých povlečení či dek.

Milovníci knih se mohou těšit na tradiční dobročinný KnihoTrh ve Zlatém jablku už 2. listopadu.