Najděte si svůj ukrytý poklad...

Pusťte se s Knihomily do hledání knižních pokladů. Na různých místech Česka jsme ukryli balíčky s knihami z našeho antikvariátu. Postupně vám budeme dávat indicie k jejich objevení.

Vždy od nás dostanete název města, GPS souřadnice s přesností na několik metrů a fotografii místa, kde knihu najdete (na fotce bude vždy i místo, kde kniha přímo je, i když nebude vidět). Pro indicie sledujte náš Facebook a Instagram. Knihy jsou na místech volně přístupných, nejsou vidět na první pohled, ale současně není třeba nic otvírat nebo nadzvedávat.

Pokud knihu najdete, je vaše. Vyfoťte se s ní a fotku pošlete na schovka@knihomilove.cz nebo ji vložte na svůj Instagramový účet s hashtagem #kniznischovka2018.  

Z úspěšných lovců pokladů budeme losovat výherce, kteří získají krásné nové knihy.

Může se stát, že knihu někdo náhodou najde před vámi a nezachová se podle instrukcí na ní. Pokud si budete jistí, že jste na správném místě a kniha tam není, napište nám (ideálně přímo z místa) na FB nebo Instagram. Pokud se to dozvíme, označíme takovouto schovku .

Indicie

Najděte si svůj poklad, nápovědy jsou zde:

✅ = Schovka již byla objevena

⭐ =      Schovka je stále aktivní

❌ =        Schovku někdo zkazil
 
Velkou část činnosti projektu Knihomilove.cz představují dobročinné akce. Dlouhodobě bezplatně provozujeme a doplňujeme už tři knihovny Book2Go, pravidelně vozíme knihy do několika dětských domovů a několikrát do roka pořádáme KnihoTrhy a Velké výprodeje knih.

Mladá zlínská spisovatelka Tereza Barvíková ve svých pětadvaceti letech právě pokřtila třetí vlastní knihu s názvem Láskohledači. Najdete ji na pultech knihkupectví v celé republice. V rozhovoru se dočtete jak se jí povedlo dostat knihu do velkého nakladatelství, kolik knih píše najednou nebo třeba jaký překvapivý obor původně vystudovala.

Pro poslední venkovní akci roku 2019 jsem se spojili s událostí Graffiti City na náměstí Míru ve Zlíně. Bohužel počasí Velkému výprodeji knih moc nepřálo, foukalo a poprchalo, takže konečný výsledek dosáhl pouze 1300 korun, které jsme poslali na konto handicapované Kristýnky Petříkové ze Štípy.